Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše poprázdninové aktivity

26. 10. 2009

Naše aktivity od konce prázdnin 2009

Původně jsme plánovaly na poslední prázdninový víkend malování na trička a táborák.  Avšak vzhledem k nepříznivému počasí a obsazenosti sokolovny, jsme celou akci posunuly na první víkend v měsíci září tedy 5.9.2009 jsme v sokolovně společně s dětmi, rodiči i prarodiči malovali na trička. Počasí nám tentokráte opět nepřálo, a tak jsme alespoň dětem nechaly postavit skákací hrad, a tak jim trošku vynahradily zklamání. Nebojte se, táborák uděláme někdy v budoucnu!

U příležitosti konání tradičních Václavských hodů, jsme se zapojily do spolupořadatelství. Ve dnech 26. a 27. 9.2009 Staňka a Ivana ochotně vybíraly vstupné. Liduška a Hanka ovládly kuchyni, kde smažily 220 ks řízků a ohřívaly 10 l výborného guláše (vše z kuchyně Zdenka Ujčíka).  Holky si nestačily ani zatancovat, protože zájem byl veliký jak o vstup 240 osob, tak také o jídlo viz počty výše.

Dne 6.10.2009 jsme navštívili divadelní představení  JAK TO DĚLAJÍ ANDĚLÉ aneb Stvoření světa od pánů Vlastimila Pešky a Jaroslava Wykrenta

Děj se odehrává  v dobách dávných, kdy na světě ještě vůbec nic nebylo“ – uvádí autor v poznámce ke scénáři. Východiskem k této inscenaci je kniha Genesis - a jak známo, název knihy zároveň označuje její obsah: vypráví o vzniku světa a o počátcích lidstva. Hned v úvodu musíme zdůraznit, že mýtus o stvoření světa, stvoření prvního člověka Adama i jeho ženy Evy a o jejich vyhnání z ráje, je v inscenaci LD Radost převeden do rozverné a humorné roviny. Na základě biblické dějepravy vznikla svérázně pojatá komedie, jejíž ústřední postavou je vtipný, dobrácký a usměvavý Pán Bůh. Na jeho tvorbě vesmíru, nebe, země, vod, či rostlin, zvířat – a nakonec i člověka – se spolupodílí celá suita Andělů. Protože pracují často metodou „pokus – omyl“, ocitají se nezřídka - a s nimi i diváci v humorných situacích, zvlášť, když i v tomto společenství působí velmi aktivní skupina rebelů – „padlých andělů“, tedy pekelníků v čele s Luciperem.Nicméně božský záměr je nakonec splněn a stvoření dokonáno.                                                                                        

Protože se jednalo o první pokus navštívit divadlo, zakoupily jsme pouze 20 ks lístků. Bude-li zájem i v budoucnu navštěvovat divadelní představení, určitě budeme rády, jestliže se na nás s požadavky a přáními obrátíte.

V sobotu 10.10.2009 jsme uspořádaly všemi již netrpělivě očekávané podzimní tvoření tentokráte na téma Hedvábné deštníky aneb malujeme na hedvábí II.

Opět jsme se setkaly s velkým zájmem přítomných. Bylo účastno asi 30 žen, paní, slečen. Moc děkujeme za Váš zájem, protože nejlepší vizitkou ale i odměnou nám je Váš zájem, kdy nám svou návštěvností dáváte zpětnou vazbu, že naše počínání má smysl!

Jenom je trošku škoda, že z holasických žen jsou aktivní stále stejné, věrné příznivkyně. Nebojte se mezi nás přijít, protože podobné kurzy, které můžete navštívit v každém větším městě či vesnici se cenově pohybují kolem 850,- až 1000,- Kč. My Vám tyto kurzy nabízíme za třetinovou cenu! Je škoda této příležitosti nevyužít, když ji máte opravdu přímo „u nosu“.

Malovaly se hedvábné deštníky, ale také hedvábné šátky, rámečky do oken. Velký zájem byl také o novou techniku decupaque na sklo za pomoci využití decupapírů a barvy SATINÉ. Vyrobilo se několik originálních talířů, které lze využívat k běžnému servírování na svátečním stole. Talíře je možné mýt v myčce, jsou zdravotně nezávadné, protože veškeré barvy, lepidla, obrázky jsou lepeny ze spodní části talíře.

Pro děti jsme připravily vzorky tzv. deštných holí (pomocí nich šamanové přivolávají déšť). O jejich výrobu byl zájem, a tak určitě brzy uspořádáme odpoledne, kde budeme podobné hole vyrábět, ovšem půjde o mega deštné hole.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář